ایزولاسیون چیست  ؟ ایزولاسیون به معنی پوشاندن سطح پشت‌بام‌ها، دیوار و کف زمین می‌باشد که توسط یک یا چند لایه با استفاده از عایق‌ها صورت میگیرد تا از نفوذ رطوبت و آب به لایه زیری خود جلوگیری کند.  امروزه با تنوع زیاد و وسیعی که در ساخت ایزولاسیون بوجود آمده است اجزای تشکیل دهنده این مواد نیز دارای تنوع بسیار بالایی می‌باشد و هر برند و شرکتی از اجزاء مختلفی در ساخت ایزولاسیون استفاده میکنند. انواع ایزولاسیون ها  بر اساس مواد تشکیل دهنده، انواع مختلفی از عایق‌ها وجود دارند که مهمترین آن‌ها عبارتند از :  – قیرگونی – عایق رطوبتی پیش ساخته (ایزوگام) – عایق‌های مایع رنگی پلیمری – ژئوممبران (Geomembrane) و ژئوتکستایل (Geotextile) و …  همچنین هر یک از این عایق‌ها دارای کاربرد و موارد مصرف مختلفی می‌باشند که معمولا اکثر ایزولاسیون‌ها در عایق‌کاری در مکان‌های مختلفی مانند بامها، کف استخرها، کف سرویس‌های بهداشتی، ‌کف آشپزخانه، و کف واحدهای تجاری که احتمال آبریزی در داخل آن‌ها زیاد است استفاده می‌شود

مواد مصرفی در صنعت ایزولاسیون

تالک
Talc

تالک ، سیلیکات منیزیم آبدار است. این کانی در طبیعت بطور کلی در سنگهای دگرگونی یافت می‌شود. تالک در شرایط مناسب در دگرگونی همبری نوع متادوماتیزم و دگرگونی ناحیه‌ای تشکیل می‌شود. ترکیب شیمیایی تالک و کانیهای همراه آن شامل سرپانتین ، کلریت ، آنتوفیلیت ، ترمولیت ، دیوسپید ، دولومیت و کلسیت می‌باشد.

مـیـکـا

Mica

میکا گروهی از ورق‌های سیلیکات کانی با داشتن درجه کاملی از رخ است.[۵] ترکیبات این کانی تشکیل شده از یک سیلیکات آبدار آلومینیوم به همراه پتاسیم یا سدیم است که دارای اشکال گوناگونی می‌باشد. ترکیبات سنگ میکا از اکسیژن و سیلیسیم و آلومینیوم و پتاسیم و مقداری ناخالصی دیگر است.[۶]  میکا ها حدود 4% از کانی ها را تشکیل می دهد.